افزایش آمار مبتلایان

بیش از ۵۸۱ هزار نفر قربانی کرونا در جهان

شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها، شمار مبتلایان این بیماری ۱۳میلیون و ۴۶۲ هزار و ۶۵۵ نفر شده است.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به ۵۸۱ هزار و ۳۱۶ نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۱۳ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۶۵۵ نفر به این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون هفت میلیون و ۸۵۱ هزار و ۶۰۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹بهبود یافته‌اند.

از میان پنج میلیون و ۲۹ هزار و ۷۳۷ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی چهار میلیون و ۹۷۰ هزار و ۲۳۱ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۵۹ هزار و ۵۰۶ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از هشت میلیون و ۴۳۲ هزار و ۹۱۸ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، هفت میلیون و ۸۵۱ هزار و ۶۰۲ نفر معادل ۹۳ درصد از موارد بهبود یافته و ۵۸۱ هزار و ۳۱۶ نفر معادل هفت درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا سه میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۷ مبتلا، ۱۳۹ هزار و ۱۴۳ قربانی

۲.  برزیل یک میلیون و ۹۳۱ هزار و ۲۰۴ مبتلا، ۷۴ هزار و ۲۶۲ قربانی

۳. هند ۹۳۷ هزار و ۴۸۷ مبتلا، ۲۴ هزار و ۳۱۵ قربانی

۴.  روسیه ۷۳۹ هزار و ۹۴۷ مبتلا، ۱۱ هزار و ۶۱۴ قربانی

۵. پرو ۳۳۳ هزار و ۸۶۷ مبتلا، ۱۲ هزار و ۲۲۹ قربانی

۶. شیلی ۳۱۹ هزار و ۴۹۳ مبتلا، ۷۰۶۹ قربانی

۷. مکزیک ۳۱۱ هزار و ۴۸۶ مبتلا، ۳۶ هزار و ۳۲۷ قربانی

۸. اسپانیا  ۳۰۳ هزار و ۶۹۹ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۰۹ قربانی

۹. آفریقای جنوبی ۲۹۸ هزار و ۲۹۲ مبتلا، ۴۳۴۶ قربانی

۱۰. انگلیس ۲۹۱ هزار و ۳۷۳ مبتلا، ۴۴ هزار و ۹۶۸ قربانی

پس از آن کشورهای ایران با ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ مبتلا، پاکستان با ۲۵۵ هزار و ۷۶۹ مبتلا، ایتالیا با ۲۴۳ هزار و ۳۴۴ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۳۷ هزار و ۸۰۳ مبتلا، ترکیه با ۲۱۴ هزار و ۹۹۳ مبتلا، آلمان با ۲۰۰ هزار و ۷۶۶ مبتلا، بنگلادش با ۱۹۰ هزار و ۵۷ مبتلا، فرانسه با ۱۷۲ هزار و ۳۷۷ هزار مبتلا، کلمبیا با ۱۵۹ هزار و ۸۹۸ مبتلا، کانادا با ۱۰۸ هزار و ۴۸۶ مبتلا، آرژانتین با ۱۰۶ هزار و ۹۱۰ مبتلا و قطر با ۱۰۴ هزار و ۵۳۳ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

سپس مصر با ۸۳ هزار و ۹۳۰ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۶۱۱ مبتلا، عراق با ۸۱ هزار و ۷۵۷ مبتلا، اندونزی با ۷۸ هزار و ۵۷۲ مبتلا، سوئد با ۷۶ هزار و ۱ مبتلا، اکوادور با ۶۹ هزار و ۵۷۰ مبتلا، بلاروس با ۶۵ هزار و ۲۶۹ مبتلا، قزاقستان با ۶۳ هزار و ۵۱۴ مبتلا، بلژیک با ۶۲ هزار و ۷۸۱ مبتلا، عمان با ۵۹ هزار و ۵۶۸ مبتلا، فیلیپین با ۵۷ هزار و ۵۴۵ مبتلا، کویت با ۵۶ هزار و ۱۷۴ مبتلا، امارات متحده عربی با ۵۵ هزار و ۵۷۳ مبتلا، اوکراین با ۵۴ هزار و ۷۷۱ ،هلند با ۵۱ هزار و ۱۴۶ مبتلا و بولیوی با ۵۰ هزار و ۸۶۷ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین کشورهای پرتغال، سنگاپور، پاناما، جمهوری دومینیکن، لهستان، افغانستان، سوئیس، سرزمین‌های اشغالی، بحرین، رومانی، نیجریه، ارمنستان، ایرلند، هندوراس، گواتمالا، آذربایجان، غنا، الجزایر و ژاپن بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code