اعزام‌ ۳ فروند‌ هواپیما‌ برای انتقال مصدومان‌ زلزله

سخنگوی اورژانس کشور از اعزام تعداد 136 آمبولانس، 28 اتوبوس‌ آمبولانس، 3 فروند‌ بالگرد‌ و 3 فروند‌ هواپیما‌ برای انتقال‌ احتمالی‌ مصدومان زلزله به دیگر شهرها خبر داد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،مجتبی‌ خالدی‌ سخنگوی اورژانسی‌ کشور‌ اظهار کرد: در اثر وقوع زمین‌ لرزه‌ در مرز بین ایران و عراق‌ که در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه دیشب  به وقوع پیوست تا به این لحظه‌ تعداد‌ ۲ هزار و ۵۰۴ نفر از هموطنان‌ مصدوم‌ و متأسفانه ۲۰۸ نفر‌ فوت شده‌اند.

وی با بیان اینکه از دیشب تا به این لحظه ۱۰۶ پس لرزه‌ در منطقه کرمانشاه‌ به وقوع پیوسته‌ است، ادامه داد: تعداد ۱۳۶ آمبولانس، ۲۸ اتوبوس‌ آمبولانس، ۳ فروند‌ بالگرد‌ و ۳ فروند‌ هواپیما‌ برای انتقال‌ احتمالی‌ مصدومان به دیگر شهرها و به ویژ‌ه‌ تهران‌ به منطقه زلزله‌زده اعزام شده است.

سخنگوی اورژانس‌ کشور، بیان کرد: ۴ باب بیمارستان صحرایی‌ در شهرهای‌ سنندج، همدان، قزوین و تبریز‌ برپا شده است و همچنین ۶۴۰ نقطه‌ در تهران برای درمان احتمالی‌ و انتقال مصدومان‌ در نظر گرفته شده است.

خالدی‌ عنوان کرد: تعداد ۸ جراح عمومی، ۸ متخصص عمومی، ۸ ارتوپد به منطقه اعزام کرده‌ایم‌ و بیماران‌ در فضای باز بیمارستان‌ سر پل ذهاب‌ که دچار آسیب‌دیدگی سازه‌ای‌ شده‌ تحت درمان و مراقبت‌ هستند

 

باشگاه خبرنگاران

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code