اعتراض رادیولوژیست ها به حق است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: اختلافات میان رادیولوژیست ها و متخصصان زنان درتهیه راهنماهای بالینی حل و فصل نشده است.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،منوچهر جمالی سوسفی با اشاره به اینکه درحال حاضر اعتراضاتی ازسوی رادیولوژیست ها مبنی بردخالت متخصصان زنان درحیطه اختیارات آنها وجود دارد، گفت: در شرایط فعلی متخصصان جراحی زنان درداخل مطب ها از مادران باردار سونوگرافی انجام می دهند، این درحالی است که بیمه ها این رویه را نمی پذیرند؛ زیرا به عنوان یک کار تشخیصی کمکی انجام سونوگرافی درمطب پزشکان مشکلی ندارد، اما دریافت وجه برای انجام سونوگرافی نیز مناسب نیست.

 

نماینده مردم رودبار درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه درحال حاضر تهیه راهنماهای بالینی و گایدلاین ها و بررسی وضعیت مادران بارداربا سونوگرافی توسط متخصص زنان انجام می شود، افزود: این مسئله درحیطه تخصص رادیولوژیست ها بوده و آنها باید راهنماهای بالینی را تهیه کنند، در واقع کسی که متخصص رادیولوژی و سونوگرافی بوده می تواند برای بیمارشرایط کامل تری را بپذیرد.

اعتراض رادیولوژیست ها درباره دخالت پزشکان زنان به حق است

جمالی سوسفی با انتقاد از اینکه  درشرایط فعلی پزشکان متخصص زنان اقدام به سونوگرافی از مادران باردار می کنند، تصریح کرد:  اعتراضات رادیولوژیست ها به حق بوده و پزشکان زنان نباید درحیطه اختیارات رادیولوژیست ها دخالت کنند، متاسفانه این اختلاف نظرها و اعتراضات از چندی پیش شروع شده و با وجود برگزاری نشستی درکمیسیون بهداشت و درمان برای حل این مشکل اما اعتراضات همچنان وجود دارد؛ البته گفته می شود  به دلیل ارتباط موثر مادران باردار با جراحان متخصص زنان راهنماهای بالینی توسط این گروه از پزشکان تعریف شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اینکه این مشکل درتخصص های دیگر پزشکی وجود ندارد، گفت: این مشکل باید با اعمال نظر و تدبیر ویژه وزارت بهداشت و درمان حل و فصل شود.

بهداشت نیوز

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code