استقرار شتاب‌دهنده دارویی در پژوهشکده بوعلی علوم پزشکی مشهد

مدیر توسعه فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از استقرار شتاب‌دهنده تخصصی کسب و کار در حوزه داروهای بیوتکنولوژی، گیاهی و شیمیایی در پژوهشکده بوعلی خبر داد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، دکتر مجتبی سنکیان با بیان اینکه در راستای حرکت هدفمند به سمت دانشگاه نسل سه (کارآفرین) و به‌منظور تسریع در توسعه و تجاری‌سازی ایده‌های فناوران  و مخترعین، آموزش و راهبری کسب‌وکارهای نوپا و ارتباط موثر صنعت با دانشگاه استقرار شتاب‌دهنده تخصصی و توانمند غیر دولتی در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: در سال گذشته شرکتی به منظور حمایت از ایده‌های شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در حوزه سلامت الکترونیکی ایجاد شد و در سال جاری نیز استقرار شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه داروهای بیوتکنولوژی، گیاهی و شیمیایی در دستور کار قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: در این شرکت‌ها پس از انتخاب ایده در زمینه داروهای بیوتکنوروژی و گیاهی و شیمیایی در مدت سه ماه و کسب مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایده عملی شده و در نهایت در مدت ۱۸ ماه کار تجاری‌سازی آن انجام می‌شود.

مدیر توسعه فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: بر این اساس داروهای تجاری‌سازی شده برای تولید به شرکت‌های دارویی معرفی می‌شوند تا به شکل انبوه تولید و توزیع شود.

دکتر سنکیان با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ فناور در مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد از معدود دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است که مجوز پارک فناوری را دریافت کرده است.

شتاب‌دهنده‌های تخصصی در قالب مجموعه‌های حقوقی و با استفاده از کارشناسان خبره خود سعی می‌کنند با شناسایی نیازهای واقعی از یک سو و امکان‌سنجی‌های علمی و صنعتی استانی و نیز رصد ایده‌های نو و خاص نقش خود را بعنوان یک کاتالیزور فعال در راه‌اندازی کسب و کارهای جدید ایفا کنند، همچنین اخذ سفارش برای تحقیق و توسعه، جهت تولیدات صنعتی فناورانه از دیگر خدمات و راهبردهای شتاب‌دهنده‌ها برای افراد حقیقی و حقوقی اعم از اعضای هیات علمی و یا شرکتها و یا صنایع حوزه سلامت می‌تواند باشد، حتی واحدهای تابعه دانشگاه‌ها و یا بیمارستان‌ها و یا مراکز تحقیقاتی نیز می‌توانند بعنوان سفارش‌دهنده و یا مجری با شتاب‌دهنده‌ها ارتباط و همکاری کنند.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code