از تردد غیرضروری به مناطق حادثه دیده خودداری کنید/ روند امدادرسانی بدون مشکل در حال انجام است

جانشین رئیس اورژانس کشور در ستاد مدیریت بحران با اعلام اینکه در روند امدادرسانی تا این لحظه مشکل خاصی وجود نداشت گفت: مردم از تردد غیرضروری به مناطق حادثه دیده خودداری کنند تا امر امدادرسانی با سهولت انجام گیرد.

حمیدرضا خانکه، جانشین رئیس اورژانس کشور در ستاد مدیریت بحران در گفتگو با خبرنگار رسانه خبری سلامت سپید پوش، ضمن تسلیت به خانواده‌های قربانیان زلزله کرمانشاه و شهرهای غربی کشور گفت: اولین اقدامی که ستاد مدیریت بحران انجام داد، بررسی سریع از منطقه بود که طی آن، میزان خسارات در حوزه سلامت را برآورد کردیم و به دنبال آن فراخوان نیروهای تخصصی از سراسر کشور انجام دادیم، هم‌چنین میزان آمادگی تعداد تخت‌های تخت‌های بیمارستان‌های استان‌های اطراف کرمانشاه را استخراج کردیم.

خانکه در ادامه با اشاره به اعزام ۱۲۰ نیرو متخصص به مناطق حادثه دیده عنوان کرد: برآورد میزان تجهیزات و منابع و اقلام مورد نیاز انجام شده است و ۱۰۰ مصدوم به تهران منتقل شدند و تعدادی نیز در حال انتقال به تهران هستند تا در بیمارستان‌های پایتخت بستری شوند؛ حدود ۱۴۰ آمبولانس و ۲۸ اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شده‌اند و بالگردها و فروندهای هواپیما نیز حضور دارند و تمام نیروهای ما با تمام قوا در حال فعالیت هستند.

جانشین رئیس اورژانس کشور در ستاد مدیریت بحران در ادامه گفتگوی خود تصریح کرد: خوشبختانه نظام سلامت در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله با حضور وزیر بهداشت در مرکز اداره عملیات وزارت بهداشت، رئیس اورژانس کشور در منطقه سرپل ذهاب و  قائم مقام وزیر در کرمانشاه، ناظر و پیگیر روند امدادرسانی و ارائه خدمات بودند؛ وزارت بهداشت و سازمان مدیریت بحران در کنار مردم هستند و با تمام نیرو فعالیت می‌کنند و تا این لحظه هم هیچ مشکلی در مسیر ما وجود نداشته است.

وی در پایان صحبت‌های خود از مزدم خواست تا از تردد بی‌مورد به مناطق مذکور خودداری کنند تا راه‌های مواصلاتی برای تردد نیروهای امدادی باز باشد و نیز  از انتشار و توجه به شایعات خودداری کنند و فقط به اطلاعات واصله از رسانه ملی یا رسانه‌های معتبر توجه کنند و اجازه ندهند که شایعات باعث مختل کردن ذهن‌شان شود.

وزارت بهداشت و سازمان مدیریت بحران در کنار مردم هستند و با تمام نیرو فعالیت می‌کنند و تا این لحظه هم هیچ مشکلی در مسیر ما وجود نداشته است.

 

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code