اخراج بیمار افغان از بیمارستان به دلیل نداشتن هزینه کذب است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران بااشاره به شایعات مبنی براخراج بیمار افغان از بیمارستان گفت:این خبر کذب بوده و بیمارستان پس از بررسی وضعیت خانواده بیمار آن را به واحد مددکاری ارجاع داد.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ،دکتر نادر توکلی گفت با اشاره به پیرمرد افغان بستری در بیمارستان گفت: موضوع اخراج این بیمار از بیمارستان به دلیل نداشتن هزینه های درمان کذب محض است و رسانه ها احساسی برخورد کردند.

وی افزود: این پیرمرد ۸۰ ساله افغان به همراه پسرش به بیمارستان مراجعه کرد و پس از آن، پسرش با رضایت شخصی خود اصرار به مرخص کردن او داشت که به دلیل شرایط که نامناسب بیمار، بیمارستان اجازه ی مرخص شدن را به او نداد و پس از بررسی شرایط مالی او، آنها را به واحد مددکاری معرفی کردیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: سالانه حدود ۷ میلیارد تومان در ۸ بیمارستان برای این افراد هزینه می شود بدون اینکه برگشتی داشته باشد. تعداد زیادی از مردم افغان هستند که حتی کارت ملی هم ندارند و به طور طبیعی بیمه نیستند و از خدمات طرح تحول سلامت نیز بهره مند نشده اند. این افراد هنگام  زایمان با مشکلات زیادی مواجه هستند اما بیمارستان ها هرگز بیماری را به دلیل نداشتن هزینه، از بیمارستان اخراج  نمی کنند.

توکلی گفت: نه تنها اتباع افغان بلکه این مشکل را با امور زندان ها نیز داریم و بیمارستان ها همواره بدون هیچ بازگشت هزینه‌ای، به این افراد خدمت ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: از رسانه ها تقاضا دارم که قبل از انتشار هرگونه خبری از صحت آن مطلع شوند و با واکنش های احساسی برای ما چالش ایجاد نکنند، موضوع را ریشه یابی کرده و با علت آن برخورد کنند.

وی در آخر گفت: این بیمار به دلیل مشکلات قبلی و تنفسی هنوز از سوی پزشک معالج خود اجازه ی عمل پیدا نکرده است.

مهر

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code