سرکه سیب

آیا از خواص سرکه سیب با خبر هستید؟

سرکه سیب جز اصلی جدایی ناپذیر آشپزخانه ها است که مزایای چشمگیری برای سلامتی دارد. جالب است بدانید که سرکه سیب دارای خواص مختلفی از جمله در زیبایی و آشپزی است. استفاده از سرکه سیب شامل تمیز کردن، شستن موها، حفظ مواد غذایی و بهبود عملکرد پوست می باشد. همچنین آنها می توانند برای انواع […]

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، سرکه سیب جز اصلی جدایی ناپذیر آشپزخانه ها است که مزایای چشمگیری برای سلامتی دارد. جالب است بدانید که سرکه سیب دارای خواص مختلفی از جمله در زیبایی و آشپزی است. استفاده از سرکه سیب شامل تمیز کردن، شستن موها، حفظ مواد غذایی و بهبود عملکرد پوست می باشد. همچنین آنها می توانند برای انواع دستورالعمل های آشپزی از جمله سس سالاد، سوپ ها، خصوصا نوشیدنی های گرم و غیره استفاده شود. در این مطلب به برخی از مهم ترین مزایای سرکه سیب اشاره شده است.

خواص سرکه سیب برای کاهش قند خون

گفته می شود که سرکه سیب به افراد دیابتی کمک می کند تا قند خون خود را کنترل کنند. مصرف سرکه سیب پس از وعده های غذایی با کربوهیدرات بالا، می تواند حساسیت به انسولین را تا حدود ۳۴ درصد بهبود بخشد. در نتیجه، این ممکن است سبب کاهش در میزان قند خون شما شود. اما توجه داشته باشید که اگر داروی دیابتی مصرف می کنید، قبل از مصرف سرکه سیب با پزشک مشورت کنید.

به شما احساس سیری می دهد

سرکه سیب معمولاً برای کاهش وزن توصیه می شود. دلیل این امر این است که ممکن است به شما کمک کند تا احساس سیری کنید. مطالعات نشان می دهد که مصرف سرکه سیب با کاهش کالری مصرفی، وزن و چربی شکمی را کاهش می دهد.

خواص سرکه سیب و افزایش مدت نگهداری غذا

درست مانند سایر انواع سرکه ها، یک ماده نگهدارنده بسیارموثر است. در واقع مردم هزاران سال است که از سرکه سیب به عنوان ماده ترش کننده برای حفظ مواد غذایی استفاده می کنند. این ماده با اسیدی کردن غذا کار می کند. در نتیجه آنزیم های غذا را غیر فعال می کند. همچنین هر باکتری موجود در مواد غذایی را که ممکن است باعث خراب شدن آن شود، از بین می برد.

بیشتر بدانید: سم زدایی پا با ترکیب دست ساز و خانگی + فواید سم زدایی پا

می توان از آن برای رفع کننده بوی بد استفاده کرد

سرکه سیب دارای خاصیت ضد باکتریایی است. به همین دلیل اغلب ادعا می شود که سرکه سیب می تواند بوی بد را از بین ببرد. از این رو سرکه سیب یک جایگزین طبیعی برای خنثی کننده های بو هستند. همچنین شما می توانید آن را با آب و نمک های اپسوم مخلوط و از آن برای از بین بردن باکتری ها و بوی بد پا استفاده کنید.

سرکه سیب برای تهیه انواع سالاد ها کاربرد دارد

آسان ترین راه برای استفاده از سرکه سیب ترکیب آن با سس سالاد است. سس های سالاد خانگی می توانند بسیار سالم تر و خوشمزه تر از انواع صنعتی آنها باشند.

استفاده از سرکه سیب

خواص سرکه سیب برای سرطان

تصور می شود که سرکه سیب می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد. مطالعات نشان می دهند که سرکه سیب سلول های سرطانی را از بین می برد. علاوه بر این، سرکه سیب با کاهش خطر ابتلا به سرطان مری مرتبط است.

 می تواند به عنوان یک پاک کننده همه منظور استفاده شود

سرکه سیب غالباً یک انتخاب محبوب برای جایگزین طبیعی مواد تمیز کننده تجاری است. این به دلیل خاصیت ضد باکتریایی آن است. برای تهیه یک پاک کننده همه منظوره، یک فنجان آب را با نصف فنجان سرکه سیب مخلوط کنید و یک پاک کننده طبیعی بسازید.

از آن می توان در درمان گلودرد استفاده کرد

خاصیت ضد باکتریایی سرکه سیب می تواند به از بین بردن باکتری هایی که می توانند مشکل ایجاد کنند، کمک کند. به همین منظور می توانید سرکه سیب را با آب مخلوط کنید و با آن غرغره کنید. این امر به این دلیل است که سرکه سیب بسیار اسیدی است و با از بین بردن عفونت باعث ایجاد سوزش در گلو می شوند.

بیشتر بدانید: عوارض جانبی مصرف زیاد دارچین

خواص سرکه سیب برای پوست صورت

سرکه سیب به طور فوق  العاده ای به بهبود شرایط پوستی و کاهش علائم پیری پوست کمک می کند. به همین ترتیب بسیاری از افراد دوست دارند از سرکه سیب برای تقویت پوست استفاده کنند. برای تهیه تونر سرکه سیب یه قسمت سرکه سیب را با ۲ قسمت آب مخلوط کنید. سپس با استفاده از یک پنبه آن را بر روی پوست صورت اعمال کنید. اما اگر حساسیت پوستی داشته باشید بهتر است از یک محلول رقیق تر آماده کنید.

از آن می توانید برای به دام انداختن مگس های میوه ای استفاده کنید

مگس های میوه ای می توانند نوعی آفت باشند. برای تهیه این محلول مقداری سرکه سیب را درون یک فنجان بریزید و چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. سپس از این محلول برای شستن میوه و سبزیجات استفاده کنید.

برای جوشاندن تخم مرغ بهتر است از سرکه سیب استفاده کنید

برای جوشاندن تخم مرغ، مقداری سرکه سیب به آب آن اضافه کنید. این امر به این دلیل است که پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ در محیط های اسیدی سریعتر پخته می شود. زیرا استفاده از سرکه سیب به هنگام جوشاندن تخم مرغ، می تواند باعث انعقاد یا لخته شدن سفیده تخم مرغ شود.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code