پس از ال‌جی

آمازون هم از حضور در کنگره جهانی موبایل انصراف داد

استقبال امسال از کنگره جهانی موبایل که هر ساله ۱۰۰ هزار نفر را از سراسر جهان گرد هم می‌آورد، تحت الشعاع نگرانی‌ها از تهدید شیوع کرونا قرار گرفته است. در جدیدترین تحولات، آمازون نیز به جمع شرکت‌های بزرگی که از حضور در این همایش تجاری انصراف داده‌اند، پیوست.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، پس از ال‌جی، اریکسون و اینویدیا، آمازون جدیدترین شرکت‌ بزرگی است که به دلیل نگرانی از تهدید شیوع ویروس کرونا از شرکت در یکی از بزرگترین نمایشگاههای فناوری جهان انصراف می‌دهد.

این غول فناوری اعلام کرد که به دلیل «شیوع و ادامه نگرانی‌ها درباره کروناویروس جدید» در کنگره جهانی موبایل که در بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود، شرکت نخواهد کرد.

تاکنون کمپانی‌های بزرگی چون شرکت کره‌ای ال‌جی، شرکت سوئدی اریکسون و شرکت آمریکایی انویدیا از حضور در این کنفرانس که از ۲۴ تا ۲۷ فوریه امسال (۸-۵ اسفندماه) برگزار می‌شود، انصراف داده‌اند و سامسونگ نیز  از حضور محدودتر از حد معمول نمایندگان خود در کنگره امسال خبر داده است.

انجمن سامانه جهانی ارتباطات سیار (GSMA) برگزارکننده این رویداد تجاری که سالانه ۱۰۰ هزار نفر را در جهان گرد هم می‌آورد، می‌گوید که این همایش با وجود تردید شرکت‌های بزرگ برای حضور، همچنان با بیش از دو هزار و ۸۰۰ غرفه‌دار به کار خود ادامه داده و برگزار خواهد شد.

بنابر تخمین‌های این انجمن، جمعیتی در حدود ۵ تا ۶ هزار نفر در کنگره جهانی موبایل امسال شرکت خواهند کرد.

ویروس کرونا که اولین بار در ماه دسامبر (دی ماه امسال) در شهر ووهان چین شایع شد، تا زمان نگارش این گزارش جان بیش از ۹۰۰ نفر را در جهان گرفته و ۴۰ هزار و ۵۵۳ تَن دیگر را نیز آلوده کرده است.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code