آلرژی‌های فصلی، زنگ خطری برای کودکان

تحقیقات حاکی از آن است که برخی از حساسیت‌ها و آلرژی‌هایی که کودکان در دوران کودکی تجربه می‌کنند ممکن است علامت و نشانه‌ای از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در آینده باشد.

به گزارش سپیدپوش به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از آلرژی‌ها در دوران کودکی با حساسیت‌های فصلی اشتباه گرفته می‌شود و تلاشی برای درمان قطعی آن‌ها نمی‌شود اما همین آلرژی‌های فصلی می‌تواند خود زنگ خطری برای پیش‌بینی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در بزرگسالی باشد که می‌توان با توجه و افزایش آگاهی آن‌ها را درمان یا مهار کرد.

کودکانی که مبتلا به آسم، رینیک آلرژیک یا اگزما هستند و یا از حساسیت‌های فصلی رنج می‌برند بیشتر امکان دارد که در سنین جوانی به بیماری‌های قلبی مبتلا شوند.
تحقیقات نشان داده است که کودکانی که از چنین آلرژی‌هایی رنج می‌برند نسبت به کودکان دیگر بیشتر امکان دارد که فعالیت بدنی کمتری داشته باشند و در نتیجه اضافه وزن بیشتری داشته باشند و یا چاق شوند. از طرف دیگر، کودکان و نوجوانانی که مبتلا به آسم و یا رینیک آلرژیک هستند احتمال اینکه فشار خون و یا سطح کلسترول بالایی داشته باشند دو برابر است. فشار خون بالا و همینطور کلسترول بالا خود عوامل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی است و این گونه کودکان را بیشتر در معرض این قبیل بیماری‌ها قرار می‌دهند.
مطالعات متعددی نشان داده است که بیماری‌های آلرژیک می‌تواند تاثیرات منفی بر جنبه‌های متفاوت سلامتی کودکان داشته باشند. البته ممکن است با درمان آلرژی در همان کودکی بتوان خطر ابتلا به بیماری‌هی قلبی را در جوانی و بزرگسالی کاهش داد. با تغییر سبک زندگی کودک، پیروی از برنامه غذایی مناسب و ورزش و فعالیت بدنی مناسب همراه با مراجعه منظم و مکرر به پزشک می‌تواند راه حلی مناسب برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی در کودکان مبتلا به آلرژی باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code