آزمایشی که ثابت می‌کند واقعا عاشق شده‌اید یا خیر

بنابه گفته یکی از برجسته‌ترین دانشمندان عصب‌شناس در کالیفرنیا، تا سال 2028، با استفاده از نوعی آزمایش پزشکی می‌توان تشخیص داد که آیا فردی واقعا عاشق شده و یا وانمود می‌کند که عاشق است. در واقع دانشمندان موفق به شناسایی نوعی ماده شیمیایی شده‌اند که فقط در مغز افراد عاشق دیده می شود. این آزمایش با استفاده از اسکنرهای شبیه ام‌آرآی انجام شده و عاشق واقعی را شناسایی می‌کند.

به گزارش رسانه خبری سلامت سپید پوش ، دانشمندان عصب‌شناس، توانسته‌اند نوعی ماده شیمیایی که “نوناپپتید” نامگذاری شده، بیابند که به مقدار قابل توجهی در مغز افراد واقعا عاشق پیدا می‌شود و چنانچه اثری از این ماده نبود، به منزله آن است که فرد وانمود می‌کند عاشق است.

آزمایش اثبات عشق، در حال حاضر فقط در آزمایشگاه و روی حیوانات بررسی شده است اما با پیشرفت در فناوری پزشکی، حداکثر تا سال ۲۰۲۸، این آزمایش در دسترس همه قرار خواهد گرفت. این اسکنر برخلاف دیگر ابزارهای دروغ سنج، بسیار دقیق عمل می‌کند و دقت آن بین ۹۷ تا ۹۹ درصد است.

این محققان می گویند، در حال حاضر حداقل از هر ۳ نفر،۲ نفر مدت‌ها وقت صرف می کنند تا ابراز عشق دیگری نسبت به خود را اثبات کنند، در حالی که این آزمایش در عرض چند ساعت، واقعیت را نشان می دهد. اینکه او عاشق است و یا فقط یک ژست رومانتیک به خود گرفته و هدفی دیگر در سر دارد.

این آزمایش به ویژه برای ثروتمندان مهم است، زیرا افراد بسیاری برای دستیابی به ثروت آنها، خود را به ظاهر عاشق نشان می‌دهند.

در آینده این آزمایش مانند آزمایش‌های دیگر – حتی از نظر قانونی- به یکی از ضروریات پیش از ازدواج تبدیل خواهد شد و بدین‌ترتیب با پیدا کردن عشق واقعی و همسر مناسب، زندگی‌های متاهلی دوام بیشتری خواهند یافت.

تا یک دهه دیگر، ابزار شناسایی “عشق حقیقی” بساط دروغگویی‌های رومانتیک را برمی‌چیند.

منبع: طبنا

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code